Studia Podyplomowe: Terapia Pedagogiczna i Rewalidacja (Pedagogika Korekcyjna)
Zaprojektowany specjalnie dla nauczycieli, pedagogów, psychologów i innych specjalistów pracujących z dziećmi i młodzieżą z trudnościami w nauce, program „Terapia Pedagogiczna i Rewalidacja” (Pedagogika Korekcyjna) ma na celu dostarczenie umiejętności i wiedzy niezbędnej do skutecznego wspomagania rozwoju i edukacji uczniów z trudnościami.
Do kogo skierowane są studia?
Studia podyplomowe „Terapia Pedagogiczna i Rewalidacja” (Pedagogika Korekcyjna) są przeznaczone dla nauczycieli, pedagogów, psychologów, a także innych specjalistów pracujących z dziećmi i młodzieżą, którzy chcą rozszerzyć swoje kompetencje w zakresie terapii pedagogicznej i rewalidacji. Adresatami studiów są głównie absolwenci studiów minimum pierwszego stopnia (licencjat) posiadający przygotowanie pedagogiczne.
Czego nauczysz się na studiach?
Na studiach podyplomowych „Terapia Pedagogiczna i Rewalidacja” (Pedagogika Korekcyjna), słuchacz nauczy się diagnozować, planować i realizować proces rewalidacji. Pozna i zrozumie istotę oraz mechanizmy zaburzeń rozwojowych i naukowych. Zdobędzie umiejętności, które pozwolą mu skutecznie wspierać osoby z niepełnosprawnościami w ich codziennych wyzwaniach. Słuchacz zdobędzie także wiedzę z zakresu psychologii, pedagogiki, terapii pedagogicznej oraz metodyki pracy terapeutycznej. Zrozumie rolę terapii pedagogicznej w procesie kształcenia i rehabilitacji osób z niepełnosprawnościami. Nauczy się również projektować i implementować indywidualne programy edukacyjno-terapeutyczne, dostosowane do specyfiki i potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Studia mają na celu wyposażenie słuchaczy w wiedzę i umiejętności umożliwiające udzielanie profesjonalnej pomocy dzieciom z trudnościami w nauce, z zespołem Aspergera lub autyzmem, z zaburzeniami sensorycznymi, z chorobami przewlekłymi, ze sprzężonymi deficytami rozwojowymi, z niepełnosprawnością intelektualną, z dysfunkcjami narządu ruchu i ze szczególnymi uzdolnieniami. Słuchacz uzyskuje kwalifikacje do zajmowania stanowiska terapeuty pedagogicznego zgodnie z § 22 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 01.08.2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli.
Wymagania:
Posiadanie wykształcenia wyższego co najmniej I stopnia.
Posiadanie przygotowania pedagogicznego.
W przypadku braku posiadania przygotowania pedagogicznego, istnieje możliwość zapisania się na dwa kierunki jednocześnie z zakresu przygotowania pedagogicznego. W takiej sytuacji słuchacz otrzymuje 30% rabatu na drugi tańszy kierunek.
Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 14 września 2023 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (Dz.U. 2023 poz. 2102) oraz Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz. U. z 2019 r. poz. 1450 ze zm.).
Dlaczego warto wybrać nasze studia?
Praktyczne podejście: Nasi wykładowcy to doświadczeni praktycy, którzy dostarczają aktualnej i praktycznej wiedzy.
Sieć kontaktów: Możliwość nawiązania kontaktów z innymi profesjonalistami z branży.
Elastyczność: Studiowanie online daje możliwość elastycznego dostosowania procesu nauki do osobistych potrzeb, umożliwiając zdobywanie wiedzy z dowolnego miejsca na świecie. Tryb studiów dopasowany jest do potrzeb osób pracujących.
Dołącz do elity, studiuj na najlepszej uczelni!
Wyższa Szkoła Administracji to zdobywca tytułu Najlepszej Uczelni roku 2022 w województwie śląskim oraz zdobywca 5. miejsca w ogólnopolskim Plebiscycie Edukacyjnym Polska Press Grupy.