Największe europejskie przedsięwzięcie badawcze dotyczące życia studentów – EUROSTUDENT. Dołącz!
Zachęcamy wszystkich studentów do wzięcia udziału w Polskiej edycji ogólnoeuropejskiego badania na temat warunków życia i nauki.
Ankieta zajmuje ok.20 minut i jest dostępna do końca czerwca.
Podziel się swoją historią i doświadczeniami!
KLIK! https://pbs.pl/eurostudent
Za realizację badania w Polsce odpowiada niezależna agencja badawcza PBS Sp. z o.o. na zlecenie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Kontakt: eurostudent@pbs.pl
INFORMACJA DLA PRACOWNIKÓW AKADEMICKICH
Szanowni Państwo,
Pragniemy poinformować, że w naszej uczelni prowadzone są działania promujące wśród studentów ogólnoeuropejski projekt badawczy na temat życia i nauki studentów. Za realizację badania odpowiedzialna jest niezależna agencja badawcza PBS Sp z o.o. na zlecenie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jest to już dziewiąta edycja tego projektu i szósty raz kiedy Polska bierze w nim udział.
W tej edycji realizator pragnie dotrzeć do wszystkich studentów programów I stopnia, II stopnia oraz studiów jednolitych magisterskich. Pragniemy prosić Państwa o przychylne potraktowanie tego działania, a także promowanie uczestnictwa w ankiecie wśród studentów, z którymi na co dzień wchodzą Państwo w interakcje i mają bezpośredni kontakt.
Przedsięwzięcie na taką skalę pozwala porównać się studentom w Europie pod różnymi względami. Ankieta porusza zarówno sferę prywatną, finansowo-ekonomiczną, zawodową, akademicką a także mobilność międzynarodową.
Wszystkie dane zebrane w ramach tej edycji zostaną udostępnione, do celów naukowych i statystycznych niekomercyjnych w zanonimizowanej formie za pośrednictwem Centrum Danych Badawczych dla Badań i Studiów Naukowych w dziedzinie Szkolnictwa Wyższego i Nauki, instytucjom krajów uczestniczących w projekcie EUROSTUDENT oraz naukowcom i innym użytkownikom. Będą stanowić cenne źródło informacji do analiz dla osób zainteresowanych.
W naszej Uczelni opiekę nad projektem sprawuje: dr Krzysztof Bojarski – Dziekan oraz Pan Grzegorz Jaworowski – Przewodniczący Samorządu Studentów WSBiO.
Z Zespołem Badawczym PBS można skontaktować się mailowo: eurostudent@pbs.pl
WYBÓR PROMOTORA
Uwaga Studenci II semestru studiów II stopnia i IV semestru studiów I stopnia !
Poniżej podajemy do Państwa wiadomości listę promotorów, z której należy:
– wybrać promotora
– uzyskać jego zgodę przyjęcia na seminarium dyplomowe
– do dnia 7 czerwca 2025 r. poinformować o tym fakcie dziekanat telefonicznie lub e-mailowo
następnie:
– ustalić z promotorem temat pracy
– do 5 lipca 2025 r. złożyć w dziekanacie stosowny wniosek o zatwierdzenie tematu pracy (wniosek dostępny na stronie uczelni Podania – Dziekanat – Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa i Ochrony oraz w dziekanacie)
Sylwetki promotorów znajdują się na stronie uczelni w zakładce Seminarium dyplomowe.
LISTA PROMOTORÓW NA ROK AKADEMICKI 2025/2026
1. dr hab. Zofia Sujkowska-Życka, prof.WSBiO
2. dr Ksenia Bojarska
3. dr Krzysztof Bojarski
4. dr Katarzyna Daniel
5. dr Anna Konarska
6. dr Mateusz Lewandowski
7. dr Jacek Pomiankiewicz
8. dr Władysław Przyjemski
9. dr Mariusz Staszczak
10. dr Tomasz Szankin
11. mgr Janusz Chmielnicki
12. mgr Elżbieta Ciborowska
13. mgr Andrzej Kapkowski
Uwaga !
Na II stopniu studiów promotorem nie może być magister.
W przypadku braku zgłoszenia wyboru promotora w ww. terminie, promotor będzie przydzielony administracyjnie.
Szanowni Studenci III semestru studiów I stopnia BN i BW oraz I semestru studiów II stopnia,
uprzejmie informujemy o obowiązku odbycia praktyki zawodowej na III semestrze studiów licencjackich oraz na I semestrze studiów magisterskich.
W związku z dużą liczbą zapytań od studentów, Pełnomocnik Dziekana ds. Praktyk przygotował dla Państwa instrukcje zawierające informacje dotyczące możliwości form zaliczania praktyki z uwzględnieniem wykazu wymaganej dokumentacji. Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z treścią załączonych dokumentów:
>>Procedura zaliczania praktyk zawodowych na studiach I stopnia – III semestr BN i BW<<<
>>Procedura zaliczania praktyk zawodowych na studiach II stopnia – I semestr BN<<<
W odniesieniu do powyższych informacji, uprzejmie informujemy, iż dokumenty wskazane w załącznikach są udostępnione do pobrania w zakładce praktyki studenckie z podziałem na poszczególne semestry. Dokumenty można również pobrać bezpośrednio u Pełnomocnika Dziekana ds. Praktyk.
W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny z Pełnomocnikiem Dziekana ds. Praktyk: 22 856 52 06
Szanowni Państwo,
informujemy, że w związku z dużym zainteresowaniem wśród studentek i studentów tematyką: BEZPIECZEŃSTWO/ HISTORIA /GEOPOLITYKA/PRAWO zostało uruchomione Studenckie Koło Naukowe, w ramach którego studentki i studenci WSBiO realizują swoje pasje z wyżej wymienionego zakresu tematycznego oraz poszerzają wiedzę wykraczającą poza oferowany program studiów.
Opiekunem naukowym Studenckiego Koła Naukowego jest dr Krzysztof Bojarski
Szanowni Studenci,
informujemy, że poniżej zostały opublikowane znowelizowane „Zasady przygotowania i pisania prac dyplomowych”. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o zapoznanie się z informacją dotycząca przystąpienia do egzaminu dyplomowego:
Zasady przygotowania i pisania prac dyplomowych