studia na kierunku bezpieczeństwo narodowe

Kierunek studiów: BEZPIECZEŃSTWO NARODOWE
Tryb studiów: niestacjonarne
Rodzaj studiów: magisterskie

Czas trwania: 2 lata/ IV semestry

Opłaty za studia: 3150 zł/semestr

PROMOCJA!
2650zł/semestr
(promocja ograniczona czasowo)

BEZPIECZEŃSTWO NARODOWE – studia magisterskie

Studia II stopnia na kierunku „Bezpieczeństwo Narodowe” to zaawansowany program kształcenia, który umożliwia zdobycie pogłębionej wiedzy i umiejętności niezbędnych do skutecznego zarządzania bezpieczeństwem na poziomie krajowym i lokalnym. Program obejmuje szeroki zakres zagadnień związanych z analizą zagrożeń, strategią obronną, zarządzaniem kryzysowym oraz ochroną bezpieczeństwa publicznego. Studenci mają możliwość wyboru jednej z trzech specjalności: ” Cyberbezpieczeństwo i systemy bezpieczeństwa informacyjnego”, „Bezpieczeństwo Państwa” oraz „Bezpieczeństwo Publiczne”.

SPECJALNOŚĆ „CYBERBEZPIECZEŃSTWO I SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA INFORMACYJNEGO” to nowoczesna i strategicznie ważna specjalność, odpowiadająca na rosnące wyzwania związane z ochroną danych, sieci i systemów informatycznych w świecie cyfrowym. To specjalizacja studiów skupiająca się na zagadnieniach związanych z ochroną systemów informatycznych, sieci komputerowych oraz danych przed różnorodnymi zagrożeniami. Obejmuje zarówno aspekty techniczne, jak i organizacyjne oraz prawne bezpieczeństwa informacji. Absolwent tej specjalności sprosta wymaganiom stawianym specjalistom w zakresie gromadzenia, przetwarzania, analizy i ochrony danych, co daje możliwość pracy m.in. w służbach mundurowych, firmach informatycznych czy w ramach własnej działalności gospodarczej. Będzie potrafił projektować rozwiązania zabezpieczające sieci teleinformatyczne, zarządzać systemami operacyjnymi, pozna zasady działania podstawowych narzędzi kryptograficznych oraz obowiązujące regulacje prawne dotyczące ochrony danych osobowych i cyberbezpieczeństwa. 

                                                 

SPECJALNOŚĆ „BEZPIECZEŃSTWO PAŃSTWA” koncentruje się na zaawansowanych zagadnieniach związanych z ochroną interesów państwowych i stabilnością wewnętrzną kraju. Studenci zdobywają zaawansowaną wiedzę na temat metod analizy zagrożeń, strategii obrony oraz zasad funkcjonowania służb i instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Program obejmuje również tematykę prewencji przestępczości, ochrony granic oraz zarządzania bezpieczeństwem w kontekście globalnych i lokalnych wyzwań. Absolwenci tej specjalności są przygotowani do pracy w kluczowych instytucjach państwowych, takich jak ministerstwa, agencje rządowe, służby mundurowe oraz organizacje międzynarodowe zajmujące się bezpieczeństwem.

 

 

SPECJALNOŚĆ „BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE” skupia się na zaawansowanych zagadnieniach związanych z utrzymaniem porządku i ochroną społeczności lokalnych. Studenci zdobywają wiedzę na temat prewencji przestępczości, zarządzania służbami porządkowymi, ochrony infrastruktury krytycznej oraz reagowania na sytuacje kryzysowe. Program kształcenia obejmuje również współpracę między różnymi służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo publiczne oraz strategię przeciwdziałania zagrożeniom publicznym. Absolwenci tej specjalności są przygotowani do pracy w instytucjach publicznych, takich jak policja, straż miejska, służby ratunkowe oraz w organizacjach międzynarodowych zajmujących się bezpieczeństwem publicznym.

Wybór studiów na kierunku „Bezpieczeństwo Narodowe” na poziomie II stopnia to inwestycja w przyszłość, która otwiera drzwi do wielu prestiżowych i odpowiedzialnych stanowisk zawodowych. W dobie dynamicznych zmian geopolitycznych, nowych zagrożeń cybernetycznych, kryzysów migracyjnych i katastrof naturalnych, kompetencje z zakresu bezpieczeństwa narodowego stają się kluczowe – zarówno dla państwa, jak i sektora prywatnego. Studia na tym kierunku to odpowiedź na potrzeby współczesnego świata.

PERSPEKTYWY ZATRUDNIENIA

  • bankach jako specjaliści ds. bezpieczeństwa i risk managerowie;
  • korporacjach międzynarodowych jako dyrektorzy ds. bezpieczeństwa i security managerowie;
  • agencjach detektywistycznych jako prywatni detektywi;
  • jednostki i organizacje rządowe jako specjaliści ds. infrastruktury krytycznej oraz pracownicy służb mundurowych i specjalnych;
  • służbach, inspekcjach i strażach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne;
  • zespołach i centrach zarządzania kryzysowego;
  • firmach świadczących usługi w zakresie ochrony osób i mienia oraz zabezpieczania imprez masowych;
  • innych organizacjach i instytucjach działających na rzecz bezpieczeństwa publicznego;
  • instytucje publiczne i rządowe;
  • duże przedsiębiorstwa IT;
  • firmy zajmujące się testowaniem bezpieczeństwa i audytami IT.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji znajda Państwo na stronie https://wsbio.waw.pl/zasady-rekrutacji/ lub kontaktując się telefonicznie pod numerem telefonu Tel. 22 856 52 06